agama cena

Agama – cena

Projel jsem 20 inzerátů na iFauna.cz, největší inzerci zvířat, a průměrná cena za agamu byla 965 Kč. Ta nejlevnější stála 400 Kč a ta nejdražší 1600 Kč.

Nejvíce s cenou hýbe barevná forma agamy. Můžete mít agamu, která je celá bílá, ale také si za to budete muset připlatit. Cena také se odvíjí od toho, jak je agama stará. Pokud si kupujete agamu hned po vylíhnutí tak ještě není rozkrmená a navíc jde jen těžko určit její pohlaví. Při koupi staršího jedince už víte, zda kupujete samce nebo samici a také jestli má správné stravovací návyky a je zdraví.

Cena za agamu se odvíjí také od jejího pohlaví. Při nákupu samice riskujete zadržování snůšky, které jí může připravit o život, pokud nezakročí veterinář. Zde možná uvítáte článek “Agama vousatá – pohlaví

Agamu za nejlepší cenu dostanete od chovatelů, protože zverimexy mají zvířata předražená. Navíc se říká, že zvířata ve zverimexu nežijí v ideálních podmínkách. Chovatele můžete najít na inzertních webech jako je iFauna.cz, na teraristických burzách, nebo na facebookové skupině věnované chovu agam.

Pokud jste se rozhodli agamu si pořídit, určitě před koupí koukněte na článek “Agama vousatá a její chov“, kde se dozvíte základní informace o jejím chovu.

Autor: Pavel Krieger

Zajímavosti

aaaaa

Ze zákulisí hmyzí farmy

bearded-dragon-3273791_1920

Anglické názvy terarijních zvířat

gecko-2299365_1920 (1)

Teraristé na sociálních sítích

chameleon oko

Oči chameleona