Má stránka

Axolotl blue – modrý vodní dráček

Axolotl blue
Co se v článku dozvíte? 🔍

Axolotl blue je název barevného typu, který se používá k popisu jednoho z typů barvy kůže axolotla mexického.

Axolotlové jsou známí svými různorodými barvami kůže, včetně růžové, žluté, zelené a modré. Axolotl blue s modrou barvou kůže je zvláště vzácný a je velmi oblíbený mezi chovateli.

Proč je axolotl blue modrý?

Axolotl modrý je tak modrý kvůli pigmentům v jeho kůži, které se nazývají melaniny. Tyto pigmenty se nacházejí ve vrstvě pigmentových buněk v kůži axolotla a působí jako barviva.

V případě modrého axolotla je barva kůže výsledkem vyššího množství melaninových pigmentů, což způsobuje modrý odstín. Tyto pigmenty mohou být určité genetické faktory, ale také mohou ovlivňovat vnější vlivy, jako dieta nebo prostředí.

Barva axolotla je dost často proměnlivá a také závisí na jeho životním prostředí a stravě. Pečujte o axolotla tak, abyste zachovali jeho barvu kůže.

Axolotl mexický barvy – další barevné varianty

axolotl bílý (albín)
axolotl žlutý
axolotl modrý (blue)
axolotl zelený
axolotl černý
axolotl růžový
axolotl skvrnitý
Barevné varianty axolotla

Axolotl blue a jeho chov

Axolotl blue se chová stejně jako ostatní barevné varianty axolotla mexického. Jelikož je modrý axolotl stejným druhem, liší se pouze barvou kůže.

Zde je kompletní návod na chov axolotla: Axolotl mexický a jeho chov.

Žije axolotl modrý ve volné přírodě?

Ano, modrý axolotl může žít v volné přírodě, ale jejich populace v přírodě se v posledních desetiletích značně zmenšila kvůli znečištění vodních zdrojů a stavby nových nádrží.

Tito živočichové jsou v současné době ohrožení a podléhají ochraně. Modrý axolotl je druh, který se vyskytuje ve vodních ekosystémech v Mexiku a jeho přítomnost v přírodě je vzácná.

Kde koupit modrého vodního dráčka?

Modrého axolotla koupíte ve specializovaných obchodech s exotickými zvířaty. Můžete se poptat i v zoologických zahradách. Doporučujeme i chovatelské skupiny axolotlů na facebooku.

5/5 - (22 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka