Má stránka

Chameleon cena – kolik stojí?

Chameleon cena
Co se v článku dozvíte? 🔍

💵 Chameleon cena

Chameleon jemenský650 Kč průměrná cena
Chameleon pardálí3 650 Kč
Chameleon cena – kolik stojí?

Cena za chameleona jemenského, který je nejběžnější, se pohybuje většinou v řádu stovek korun. Projeli jsme 20 inzerátů na iFauna.cz, největší inzerci zvířat, a průměrná cena za chameleona byla 628 Kč. Ten nejlevnější stál 400 Kč a ten nejdražší 1200 Kč.

Chameleon jemenský cena = 650 Kč

Chameleon pardálí cena = 3 643 Kč.

Cena chameleona – co ji ovlivňuje?

🦎 Stáří chameleona

Cena se odvíjí od toho, jak je chameleon starý. Pokud si kupujete chameleona hned po vylíhnutí tak ještě není rozkrmený a navíc jde jen těžko určit jeho pohlaví. Při koupi staršího jedince už víte, zda kupujete samce nebo samici a také jestli má správné stravovací návyky a je zdraví.

🦎 Pohlaví chameleona

Cena chameleona se odvíjí také od jeho pohlaví. Samci jsou barevnější než samice a mají elegantní vysokou helmu a žijí déle, proto jsou dražší než samice. Při nákupu samice také riskujete zadržování snůšky, které jí může připravit o život, pokud nezakročí veterinář.

🦎 Zdravotní stav chameleona

Další věc která hýbe s cenou chameleona je zdravotní stav. Nejčastější poranění chameleona je popálení o žárovky, nebo jiného zdroje tepla v teráriu. Další je odumřelý konec ocasu, nebo prst po špatném svleku.

Cena chameleona u chovatelů

Kolik stojí chameleon
Cena chameleona je ovlivněna mnoha faktory

Chameleona za nejlepší cenu dostanete od chovatelů, protože zverimexy na nich mají velké marže. Navíc se říká, že zvířata ve zverimexu mnohokrát nežijí v ideálních podmínkách. Chovatele můžete najít na inzertních webech jako je iFauna.cz, na teraristických burzách, nebo na facebookové skupině věnované chovu chameleonů.

5/5 - (12 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka