Chemeleon na peněžence

Chameleon – cena

Cena za chameleona jemenského, který je nejběžnější, se pohybuje většinou v řádu stovek korun. Projel jsem 20 inzerátů na iFauna.cz, největší inzerci zvířat, a průměrná cena za chameleona byla 628 Kč. Ten nejlevnější stál 400 Kč a ten nejdražší 1200 Kč.

Cena se odvíjí od toho, jak je chameleon starý. Pokud si kupujete chameleona hned po vylíhnutí tak ještě není rozkrmený a navíc jde jen těžko určit jeho pohlaví. Při koupi staršího jedince už víte, zda kupujete samce nebo samici a také jestli má správné stravovací návyky a je zdraví.

Cena za chameleona se odvíjí také od jeho pohlaví. Samci jsou barevnější než samice a mají elegantní vysokou helmu a žijí déle, proto jsou dražší než samice. Při nákupu samice také riskujete zadržování snůšky, které jí může připravit o život, pokud nezakročí veterinář.

Další věc která hýbe s cenou chameleona je zdravotní stav. Nejčastější poranění chameleona je popálení o žárovky, nebo jiného zdroje tepla v teráriu. Další je odumřelý konec ocasu, nebo prst po špatném svleku.

Chameleona za nejlepší cenu dostanete od chovatelů, protože zverimexy na nich mají velké marže. Navíc se říká, že zvířata ve zverimexu mnohokrát nežijí v ideálních podmínkách. Chovatele můžete najít na inzertních webech jako je iFauna.cz, na teraristických burzách, nebo na facebookové skupině věnované chovu chameleonů.

Pokud jste se rozhodli chamíka si pořídit, určitě před koupí koukněte na článek “Chameleon jemenský a jeho chov“, kde se dozvíte základní informace o jeho chovu.

Chameleon pardálí se prodává v průměru za 3643 Kč.

Autor: Pavel Krieger

Zajímavosti

aaaaa

Ze zákulisí hmyzí farmy

bearded-dragon-3273791_1920

Anglické názvy terarijních zvířat

gecko-2299365_1920 (1)

Teraristé na sociálních sítích

chameleon oko

Oči chameleona