Má stránka

Krmný hmyz – druhy podle velikosti

Krmný hmyz podle velikosti
Co se v článku dozvíte? 🔍

Seznam druhů hmyzu, které jsou v teraristice používány jako krmení. Tyto druhy se hromadně označují jako krmný hmyz. Seznam je řazený podle velikosti hmyzu od 2 milimetrů po 7,5 centimetrů.

Octomilky (2 mm)

Octomilky jsou malé mušky dorůstající dvou milimetrů. Teraristé nejčastěji chovají nelétavé druhy octomilek, jako například „Drosophila hydei“. Octomilky se hodí například pro malé žáby, malé pavouky a jiné dravé obratlovce, nebo také pro malé ještěrky. Velikostní alternativy : Chvostoskok, Stínka

Tip: přečtěte si více o chovu octomilek v samostatném článku.

Mikro cvrčci (3 mm)

Mikro crvřek není speciálním druhem cvrčka, ale jen mládě normální cvrčka. Tento název „mikro cvrček“ je natolik používaný, že ho do našeho seznamu zařadíme zvlášť, mimo klasické cvrčky. Mikro cvrčci se prodávají ve velikosti tří milimetrů.

Zrnokaz skvrnitý (4 mm)

Jde o čtyři milimetry velkého brouka, který se v teraristice používá jako krmný hmyz. Délka jeho života je dva týdny. Chovají se v plastové nádobě, na jejímž dně jsou fazole Černé oko, nebo jiné z doporučovaných fazolí. Strop nádoby je překrytý jemnou síťovinou, aby brouci nemohli z chovné nádoby utéct. Nepotřebují vodu.

Tip: přečtěte si více o chovu zrnokaza v samostatném článku.

Plesnivec obilní (1,5 cm)

Plesnivec je brouk, jehož larvy využíváme jako krmivo pro naše mazlíčky. Larva je dlouhá 15 mm. Chov brouka plesnivce je nenáročný, protože pro rozmnožování nepotřebuje speciální podmínky jako zvýšenou vlhkost, nebo teplotu. Životní cyklus tohoto brouka trvá 45 dní. Chová se v plastové nádobě s krmným substrátem na dně jako se chovají mouční červy.

Šváb zelený (2 cm)

Tento druh švába je oblíbený pro svůj vzhled. Moc totiž jako šváb nevypadá. Životní cyklus tohoto druhu jsou 3 měsíce. Nevýhodou tohoto druhu je, že dokáže lézt i po skle. Na druhou stranu při útěku se množí jen velmi těžko.

Mouční červi (2,5 cm)

Moučný červ je larva brouka Potemníka moučného, která je před zakuklením velká až centimetr a půl. Chováme je v plastové nádobě do které nasypeme krmný substrát. Dokrmujeme vlhkou potravou.

Tip: přečtěte si více o chovu moučných červů v samostatném článku.

Cvrčci (3 cm)

Cvrčci jsou snad nejpoužívanější krmivo. Chováme je v dobře větrané plastové, nebo skleněné nádobě s víkem. Na na dno můžeme dát písek jako substrát. Teplota v chovné nádobě se pohybuje v rozmezí 25-30 stupňů. Cvrček je něco jako šváb, takže sežere všechno.

Tip: přečtěte si více o chovu cvrčků v samostatném článku.

Velikostní alternativa: Šváb šedý, Šváb turkistánký

Potemník brazilský (4,5 cm)

V Česku se hodně používá jeho latinský název Zophobas atratus. Od potemníka moučného se liší nejen velikostí, ale i chovem. Zophobas potřebuje k životu vyšší teplotu i vlhkost.

Tip: přečtěte si více o chovu potemníka brazilského v samostatném článku.

Velikostní alternativa: Šváb argentinský

Sarančata (6,5 cm)

Jako krmný hmyz se chovají druhy Saranče stěhovavá a všežravá. Oba dva druhy jsou býložravci a umí dobře létat. Vyžadují teplo a sucho. Jako základní složka potravy je seno a čínské zelí.

Šváb madagaskarský (7,5 cm)

Tento druh švába je známý nejen pro svoji velikost, ale také pro svoje typické syčení. Už z názvu jste mohli vydedukovat, že pochází z Madagaskaru, kde žije v podrostu pralesa. Jeho nevýhodou jako krmného hmyzu jsou dlouhé ostré trny na nonách, ale i tak se jako krmný hmyz využívá.

Velikostní alternativy: Šváb obrovský, Šváb Velkokřídlý

5/5 - (14 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka