Má stránka

Jak vyrobit pralesní terárium

naraže
Co se v článku dozvíte? 🔍

Návod jak postavit pralesní terárium. Vybavte vaše pralesní terárium tak, aby se tam váš mazlíček cítil jako doma.

Materiál

Pokud doma chcete mít kousek pralesa, kde je vysoká vlhkost, musíte si vyrobit terárium ze skla. Přílišné vlhko by výrazně zkrátilo životnost terárka vyrobeného ze dřeva.

3D pozadí

Jako 3D pozadí se může hodit imitace skály vyrobená z polystyrenu, nebo montážní pěny. Také se často používá substrát ze dna terária, který se přilepí na vytvarovaný podklad. Terárium též bude vypadat dobře když jako pozadí použijete kůru ze stromu. Populární je také mechové pozadí, vyrobené z epiwebu.

Substrát

Jako substrát se používají směsi půdy, rašeliny lignocelu a písku, které udržují stabilní vlhkost v teráriu. Pod něj ještě doporučujeme vytvořit drenáž. K tomu nám poslouží hrubý štěrk nebo keramzit nasypaný pod substrát. Drenáž oddělí substrát od přebytečné vody a tak nebude sedět přímo ve vodě.

Drenáž do tropického pralesního terária

Do rohu terárka umístěte trubičku, která povede skrz substrát až na dno k vodě a nechte ji tam. Skrze trubičku můžete přebytečnou vodu odčerpávat, pokud už jí tam je příliš . Je vhodné trubičku schovat, aby do ní nic a nikdo napadal.

Poznámka: Přebytečná voda v drenáži se v teplém teráriu odpařuje a dodává tak substrátu vlhkost při jeho vysychání.

Dekorace a rostliny

V pralesním teráriu nesmí chybět rostliny. Hodí se všechny tropické vlhkomilné rostliny. Terárium můžete osázet opravdu hustě, pokud vám to chovaný mazlíček dovoluje. Terárium osaďte také mechem, který udrží vlhkost v teráriu.

Do pralesních terárií se velmi často používají vodopády. nejen že dobře vypadají, ale i podporují důvěryhodnost přirozeného prostředí vašeho mazlíčka.

Mimo rostliny a vodopády použijte i klasické větve, klacky a kameny. Liány vypadají v pralesním teráriu výborně. Jako detail můžete substrát posypat listím ze stromu.

5/5 - (3 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka