Má stránka

Jak vyrobit terárium ze skla

Skleněná terária jako inspirace pro stavbu vlastního terária ze skla
Co se v článku dozvíte? 🔍

Návod jak vyrobit skleněné terárium v domácích podmínkách. Výroba vlastního skleněného terária vám může ušetřit dost peněz.

Kde sehnat sklo

Jednou z variant je nechat si od sklenáře nařezat skleněné tabule na míru. Další variantou je použít sklo ze starých oken, které si nařežete sami.

Nařezání skla

Pokud nemáte sklo nařezané od sklenáře, musíte si ho na požadovanou velikost nařezat sami pomocí nože na sklo. V této fázi už si vyřízněte i větrací otvory a také otvory pro kabely.

Vrtání otvorů do skla vyžaduje cit a trpělivost, ale jestli to chcete zkusit použijte klasický vrták, například do betonu. Vrtejte pomalu a bez příklepu. Vrták doporučujeme během vrtání promazávat a chladit, obě dvě věci zvládne petrolej.

Slepení terária

Jako první vezměte skleněnou tabuli, která bude sloužit jako dno, a položte ji na stůl. Ostatní tabule k ní silikonem přilepte shora, ne z boku. Můžete se inspirovat na obrázku pod tímto textem. Jako lepidlo použijte akvarijní silikon, které koupíte ve větších hobby marketech.

Tip: Projděte si přehled lepidel vhodných k použití v teraristice.

Větrání, osvětlení

Na toto téma jsme pro vás připravili samostatné články, kde se dozvíte, jaké tipy použít a kde je umístit. Čtěte více na „Větrání terária“ a „Osvětlení terária“.

Pro skleněná terárka se nejčastěji používá větrací síťovina, která se přelepí přes větrací otvor. Plastové větrací mřížky se pro skleněná terárka moc nepoužívají z důvodu pracné tvorby otvoru pro mřížku.

Děrovaný plech v pásu jako větrání terária

3D pozadí

Chcete-li si do svého nového terária postavit i pěkné pozadí, můžete se inspirovat v kategorii o stavbě 3D pozadí.

5/5 - (7 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka