Má stránka

MojeTerárko.cz – bylo, je a bude

Co se v článku dozvíte? 🔍

Když jsem MojeTerárko.cz zakládal, nikdy by mě nenapadlo, jak dlouhá cesta to bude. Od založení uběhlo už 13 měsíců. Napsalo se hodně článků, vznikly teraristické kvízy a portál jde raketově dopředu. I tak mě drtí pocit, že jsem stále na začátku.

Bylo

Začalo to videem na youtube, kde nějaký pán ukazuje, kolik se dá vydělat peněz takovou webovou stránkou. Vždy jsem chtěl být podnikatelem a k počítačům a online marketingu mám také blízko, proto mě to oslovilo. Téma webu byla jasná volba, protože teraristika je další z mých koníčků.

Naplněný motivací jsem se do toho po hlavě pustil a vykročil na tuto dlouhou cestu. Na začátku jsem se musel hodně věcí naučit. Jak vytvořit webovou stránku, jak psát články, aby se lidem líbili, nebo aby se tyto články k lidem vůbec dostali. Už na začátku jsem tedy měl hodně překážek, ale díky své tvrdohlavé vytrvalosti a vizi jsem se přes ně dostal.

Jak dříve vypadala úvodní stránka portálu – screen z videa marketingového specialisty (zsf.cz), který kritizoval můj web.


No a MojeTerárko.cz bylo na světě. Ale to ještě nebyl teraristický portál jak ho znáte dnes. Protože jsem věděl, že článku o chovu zvířat je na internetu hodně, rozhodl jsem se udělat web o tom, jak si vyrobit terárko. To jsem ještě nevěděl, že to nikoho nebude zajímat. To mě potom přinutilo rozvinout myšlenku webu na teraristický portál, Mekku pro teraristy.

Je

Jak jsem psal, tento portál jsem zakládal před 13 měsíci. Kolik jsem za tu dobu vydělal? Nic. Ani korunu. Naopak musím potrál sám dotovat z peněz, které si vydělám normálně v práci. Peníze už nejsou to, co mě motivuje. To už bych to dávno vzdal. Co mě teď pohání je pocit zadostiučinění, když víte, že to co děláte pomáhá jiným lidem. V připadě tohoto webu to pomáhá i zvířatům. Právě tohle mě hrozně baví. Dalším pohonem se stala zodpovědnost, kterou mám vůči chovatelům, kterým se vize MojeTerárko.cz líbí a sledují tuto cestu.

Je to pohon, ale také závazek. Dělat web vyžaduje hodně času, který bych mohl trávit například s přítelkyní. Když jsem si to uvědomil, hned jsem se začal poohlížet po někom, kdo mi pomůže ušetřit čas. A tak se MojeTerárko.cz rozrostlo, když jsem do týmu přijal paní Adélu Bezděkovou, která je teraristka a jejím snem je stát se veterinářkou přes plazy. Ta má teď na starosti psaní článků, které mi zabíralo nejvíce času. Volný čas, který jsem tak získal, využívám na další vývoj portálu a tvorby teraristických kvízů a jiného bonusového obsahu, jako jsou cedulky na terárko.

Tento portál ale není o dvou lidech. I když o tom nevědí, dalšími členy týmu jsou například Tony Bady, Kubik Matějiček, Tomáš Tóth, Nicola Starsy Rollingerová, Petra Mandráková, Polar Bearr Warr a další. Jsou to fanoušci z facebookové stránky portálu, kteří to se mnou táhnou už dlouho a nevědomky mě podporují a motivují a proto mají na chod portálu vliv.

Bude

Abych byl upřímný, už víc než půl roku pracuji na něčem o čem si myslím, že teprve to přinese revoluci do teraristiky. Je to něco, co teraristika potřebuje. Těžko říct, kdy to dokončím, protože se musím učit hromadu věcí, abych dosáhl cíle. Často se mi nechce, nemám čas, nebo mám v hlavě něco jiného, co mě odvádí od práce. Ale když si uvědomím kolik už jsem v tom nechal času a když si představím, co to do teraristiky přinese až to bude hotové, nemůžu přestat pracovat.

Odhaduji, že bych to mohl mít hotové v první polovině roku 2021. Zvu vás tedy, abyste se zapojili do projektu MojeTerárko.cz a sledovali, jak taková teraristická centrála vzniká. To právě vy máte na chod projektu největší zásluhu. Za to vám děkuji.

Pavel Krieger – zakladatel portálu MojeTerárko.cz

Líbí se vám článek? Dejte mu 5 hvězdiček🙂
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka