Má stránka

Postřik na mšice

Jak se zbavit mšic – postřik na mšice
Co se v článku dozvíte? 🔍

Mšice jsou strašáci všech zahrádkářů. Poradíme vám, které postřiky fungují a řekneme vám, jak si postřik vyrobíte doma.

Postřik na mšice z octa

Také ocet údaje pomáhá zbavit se mšicí. Je to jednoduché. Do vody přidáte trochu octa a postříkáte místa, kde se mšice vyskytují. Dejte pozor, abyste octu nenastříkali příliš. Rostliny tím můžete poškodit více než samotné mšice.

Postřik na mšice z octa
Stačí přidat trochu octu do vody a postříkat napadená místa

Postřik na mšice z jedlé sody

Jakmile zjistíte, že vám rostlinu napadla mšice, utíkejte do kuchyně pro jedlou sodu. Na 1 litr převařené vody budete potřebovat přibližně půl lžičky sody. Po přidání sody do vodu vše důkladně rozmíchejte a nechte vychladnout. Tekutinu přelejte do rozprašovače a postříkejte napadená místa rosltiny.

Hřebíček na mšice

Proti mšicí si můžete připravit tento roztok. Budete potřebovat: domácí mýdlo, hřebíček, vodu, éterické oleje (levandule, eukalypt, tea tree).

Postup: udělejte si odvar z hřebíčku. Na 2 litry vody hrst hřebíčků. Chvíli vařte, přeceďte a do horké vody nastrouhejte mýdlo. Poté co se mýdlo rozpustí a roztok vychladne, přidejte pár kapek éterického oleje. Vše nelijte do rozprašovače a důkladně potřepte.

Nejlepší postřik na mšice

Nechcete experimentovat s domácími postřiky na mšice. Kupte si přímo na Heurece nejúčinější postřik na mšice 👇

Domácí postřik na mšice

Jak se zbavit mšic – co funguje

 1. Použijte vodu

  Zkuste napadené rostliny postříkat silným proudem vody. Někdy stačí mšice jen postříkat, aby se rozptýlily. Obvykle nejsou schopny najít cestu zpět na stejnou rostlinu.

 2. Použijte oleje

  Proti mšicím účinně působí neemový olej, insekticidní mýdla a zahradnické oleje, ale tyto látky musí přijít do kontaktu s mšicemi, aby fungovaly. Nezapomeňte se řídit pokyny pro aplikaci uvedenými na obalu.

 3. Použijte vodu + jar

  Mšice můžete často potlačit otřením nebo postříkáním listů rostliny slabým roztokem vody a několika kapek jaru na nádobí. Jarovou vodu aplikujte opakovaně každé 2 – 3 dny po dobu 2 týdnů. Jedna z variant této směsi jarové vody obsahuje kajenský pepř: Smíchejte 1 litr vody, 1 lžičku jaru na nádobí a špetku kajenského pepře. Před postřikem rostlin neřeďte.

 4. Použijte křemelinu

  Křemelina – Diatomaceous earth (DE) je netoxický organický materiál, který dehydratuje mšice. Upozornění: Nepoužívejte DE, když rostliny kvetou, protože při kontaktu s ní zabíjí opylovače, jako jsou včely a motýli.

Rostliny, které odpuzují mšice

Doporučujeme využít i rostliny, které mšice odpudí. Ideálně, když je vysadíte poblíž rostliny, kterou vám napadají. Mezi rostliny odpuzující mšice patří afrikán, máte, levandule, měsíček lékařský a lichořeřišnice. Ta umí nalákat mšice z ostatních rostliny.

Afrikán odpuzuje mšice
Mšice skvěle odpuzuje afrikán, vysaďte ho podél skleníku a mšice se neukáží

Mšicím nejde po chuti ani aroma česneku nebo kopru.

Nejčastější dotazy

✅  Jaký postřik na mšice?

Na mšice můžete vyzkoušet přírodní postřiky domácí výroby, o kterých píšeme v článku. Nebo použijte přírodní spreje proti mšicím jako je Agro Natura Rock Effect, NeemAzal nebo Neudosan.

✅  Co nesnáší mšice?

Mšice nesnáší vůni česneku a kopru. Rozmačkejte stroužky česneku a nechte přes noc vyluhovat ve vodě. Poté roztokem postříkejte napadenou rostlinu.

✅  Kde koupit postřik na mšice?

V hobby marketech jako je OBI, Hornbach, Baumax…

4.9/5 - (45 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka