Mšice jsou strašáci všech zahrádkářů. Poradíme vám, které postřiky fungují a řekneme vám, jak si postřik vyrobíte doma.
Postřik na mšice z octa
Také ocet údaje pomáhá zbavit se mšicí. Je to jednoduché. Do vody přidáte trochu octa a postříkáte místa, kde se mšice vyskytují. Dejte pozor, abyste octu nenastříkali příliš. Rostliny tím můžete poškodit více než samotné mšice.

Postřik na mšice z jedlé sody
Jakmile zjistíte, že vám rostlinu napadla mšice, utíkejte do kuchyně pro jedlou sodu. Na 1 litr převařené vody budete potřebovat přibližně půl lžičky sody. Po přidání sody do vodu vše důkladně rozmíchejte a nechte vychladnout. Tekutinu přelejte do rozprašovače a postříkejte napadená místa rosltiny.
Hřebíček na mšice
Proti mšicí si můžete připravit tento roztok. Budete potřebovat: domácí mýdlo, hřebíček, vodu, éterické oleje (levandule, eukalypt, tea tree).
Postup: udělejte si odvar z hřebíčku. Na 2 litry vody hrst hřebíčků. Chvíli vařte, přeceďte a do horké vody nastrouhejte mýdlo. Poté co se mýdlo rozpustí a roztok vychladne, přidejte pár kapek éterického oleje. Vše nelijte do rozprašovače a důkladně potřepte.
Nejlepší postřik na mšice
Nechcete experimentovat s domácími postřiky na mšice. Kupte si přímo na Heurece nejúčinější postřik na mšice 👇
Domácí postřik na mšice
Jak se zbavit mšic – co funguje
- Použijte vodu
Zkuste napadené rostliny postříkat silným proudem vody. Někdy stačí mšice jen postříkat, aby se rozptýlily. Obvykle nejsou schopny najít cestu zpět na stejnou rostlinu.
- Použijte oleje
Proti mšicím účinně působí neemový olej, insekticidní mýdla a zahradnické oleje, ale tyto látky musí přijít do kontaktu s mšicemi, aby fungovaly. Nezapomeňte se řídit pokyny pro aplikaci uvedenými na obalu.
- Použijte vodu + jar
Mšice můžete často potlačit otřením nebo postříkáním listů rostliny slabým roztokem vody a několika kapek jaru na nádobí. Jarovou vodu aplikujte opakovaně každé 2 – 3 dny po dobu 2 týdnů. Jedna z variant této směsi jarové vody obsahuje kajenský pepř: Smíchejte 1 litr vody, 1 lžičku jaru na nádobí a špetku kajenského pepře. Před postřikem rostlin neřeďte.
- Použijte křemelinu
Křemelina – Diatomaceous earth (DE) je netoxický organický materiál, který dehydratuje mšice. Upozornění: Nepoužívejte DE, když rostliny kvetou, protože při kontaktu s ní zabíjí opylovače, jako jsou včely a motýli.
Rostliny, které odpuzují mšice
Doporučujeme využít i rostliny, které mšice odpudí. Ideálně, když je vysadíte poblíž rostliny, kterou vám napadají. Mezi rostliny odpuzující mšice patří afrikán, máte, levandule, měsíček lékařský a lichořeřišnice. Ta umí nalákat mšice z ostatních rostliny.

Mšicím nejde po chuti ani aroma česneku nebo kopru.
Nejčastější dotazy
Na mšice můžete vyzkoušet přírodní postřiky domácí výroby, o kterých píšeme v článku. Nebo použijte přírodní spreje proti mšicím jako je Agro Natura Rock Effect, NeemAzal nebo Neudosan.
Mšice nesnáší vůni česneku a kopru. Rozmačkejte stroužky česneku a nechte přes noc vyluhovat ve vodě. Poté roztokem postříkejte napadenou rostlinu.
V hobby marketech jako je OBI, Hornbach, Baumax…