Prdí taky hadi?

Tato otázka se zrodila v roce 1982 společně s českou komedií “S tebou mě baví svět”. Rozhodně nejsme první, kdo na tuto otázku odpovídá, ale přinášíme mimo pustého textu i videa, abyste se sami mohli přesvědčit, že hadi prdí.

Oživte si tu scénu z filmu, kdy tato stará otázka padla.

Prvním důkazem je hroznýš královský (Boa constrictor), kterého zachytil chovatel na kameru přímo při akci. Hlasitost prdu rozhodně odpovídá velikosti hada 🙂

Je to takový dlouhý, bublavý, nezávistihodný prd, který ve videu zazní hned několikrát. Člověk si až říká, kde se v tom hadovi bere tolik plynu. Nebo jestli ten zvuk vychází vlastně z kloaky, nebo jestli vůbec z hada.

Druhé video je mnohem přesvědčivější. O prdění hada Gyalopion canum, o kterém video je, přednáší texasský lovec hadů Orry Martin (25 tis. odběratelů na YouTube).

Prdění tohoto hada není tak bublavý jako na prvním videu a je ve vyšší zvukové frekvenci.
Také lovec hadů ve videu mluví spíše o praskání kloaky, než o prdění. Ať je to cokoliv, překvapující je, že had Gyalopion canum využívá tento zvuk jako způsob sebeobrany.

Pokud vás pouhý zvuk nepřesvědčil, koukněte se na toto video, kde si krajta prdne při koupání. Bubliny vycházející z oblasti kloaky jsou jasným důkazem. Navíc podle reakce nahrávajícího chovatele to asi pěkně smrdí.

Už máte jasno? Hadi prdí 🙂

Zajímavosti

aaaaa

Ze zákulisí hmyzí farmy

bearded-dragon-3273791_1920

Anglické názvy terarijních zvířat

gecko-2299365_1920 (1)

Teraristé na sociálních sítích

chameleon oko

Oči chameleona