Má stránka

Přeprava zvířat – bezpečný převoz

Přeprava zvířat
Co se v článku dozvíte? 🔍

Prodej a nákup živých zvířat přes internet je poměrně běžná věc. Při každém nákupu prodávajícímu i kupujícímu záleží především na bezproblémovém a bezpečném transportu zvířete.

Většinou se to řeší tak, že je zvíře ve větrané plastové nádobě s víčkem, která mu poskytuje to nejnutnější na cestu k novému majiteli. Tato krabička je ve vycpané kartonové krabici. Výplň krabice částečně tlumí otřesy. Ještě se udělají větrací otvory do kartonové krabice. Vypadá to super bezpečně tak hurá na poštu.

Ale! Než se zvíře dostane k novému majiteli, zažívá smutné chvíle. Do kolika rukou se balíček dostane a kolikrát s ním bude manipulováno, než se dostane k novému majiteli, se dá jen těžko odhadovat. Z pobočky pošty, odkud balíček posíláte, se bude převážet do centrály, kde se balíky nahází na pásy a probíhá třídění. Roztříděné balíky se musí zase dostat zpátky do auta, které je rozveze. Jak se zachází s vaším balíčkem, ve kterém je živé zvíře, se můžete podívat ve videu.

Z tohoto důvodu nemůžeme jako přepravce zvířat doporučit Českou poštu, PPL, DHL a ostatní přepravce, kteří se transportem zvířat nespecializují. Navíc Česká pošta má na webu seznam nedovoleného obsahu balíku ve kterém stojí, že nepřeváží živé obratlovce. Jiná zvířata než obratlovce posílat můžete, ale jen za předpokladu, že jim během přepravy nebude zapotřebí poskytovat zvláštní péči a pozornost.

Bezpečný převoz

Řešením je využití přepravců, kteří na převoz zvířat specializují. Na českém trhu působí firma Přivez-Zvíře.cz. Jsou to certifikovaní přepravci, kteří se zabývají přepravou drobných, domácích a exotických zvířat. Mají certifikované vozy s regálovým systémem na míru a jejich řidiči jsou proškoleni Státní veterinární správou. Dokážou tak vašemu zvířeti poskytnout full servis a cesta k novému majiteli pro něho nebude tak stresující.

Působí po celé republice, kde jezdí po vybraných trasách a ve větších městech jsou sběrná místa, kde dochází k předání zvířat. Po předchozí domluvě lze na vybraných trasách zajet až k vám domů. Zvíře je nutné dát alespoň do plastové krabičky s víčkem a větracími otvory a o zbytek se postará přepravce.

S cenou začínají na 400Kč za balíček do 3kg. Těžší balíček do 10kg je za 500Kč. Cena je příznivější, pokud posíláte krmný hmyz, protože je převážený jako krmivo za 150Kč za balík do 5kg. Pokud zvířata posíláte pravidelně, můžete se dočkat slev pro věrné zákazníky.

Cena je možná vyšší než na poště, ale je v ní přidaná hodnota, kterou vám ČP a podobní dopravci nenabídnou. Zvíře je celou cestu v rukou profesionálů a do svého cíle se dostane bezpečně a o to přeci jde.

Tip: Koukněte se na více zajímavých článků z oboru teraristiky v kategorii  Zajímavosti.

5/5 - (4 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka