Má stránka

Větrání terária: tipy a umístění

Větrání do terária
Co se v článku dozvíte? 🔍

Větrací mřížky nebo síťovina? Kde větrání umístit a který tip použít? Tento článek vám pomůže ke správnému proudění vzduchu uvnitř vašeho terária.

Pro zajištění správného proudění vzduchu je nutné umístit jeden větrací otvor nízko ve stěně terária a druhý otvor naopak v horní části terária. Topná tělesa ohřívají vzduch v teráriu, který stoupá nahoru a vychází otvorem v horní části terária, přičemž studený vzduch je nasáván otvorem ve spodní části.

Aby uvnitř terária nevznikal průvan, nesmí být spodní a horní větrací otvory umístěné na protilehlých stěnách terária.

Poznámka: Větráním nezajišťujeme pouze výměnu vzduchu, ale také přítomnost více teplotních zón, z nichž si váš mazlíček vybírá podle potřeby.

Kulaté větrací mřížky

Kulaté větrací mřížky se vyrábějí v mnoha variantách. Můžete si koupit plastové nebo ocelové. Mřížky s možností regulace průtoku vzduchu. Mřížky se síťovinou proti hmyzu.

Tento typ větrání je vhodný pro dřevěná terária, protože do stěny terárka se musí udělat kulatá díra a to je u práce se sklem obtížné. Otvor můžete snadno vytvořit pomocí speciální nástavce na vrtačku, který nám vytvoří čistý kulatý otvor, do kterého potom větrací mřížku vložíte.

Nástavec na vrtačku na kulaté otvory

Mřížku je dobré v otvoru připevnit lepidlem. Pokud je mřížka silnější než stěna terária, můžete přesahující část odříznout. A proto doporučujeme koupit mřížku plastovou.

Hranaté větrací mřížky

Ty jsou stejné jako kulaté větrací mřížky, jen se liší tvarem. také je lze koupit s regulací, nebo vestavěnou síťovinou proti hmyzu.

Otvor na mřížku vytvoříte tak, že vrtačkou vyvrtáme díru dostatečně velkou na to, aby jí prošlo ostří pily. Potom už pilou snadno otvor pro mřížku vyříznete. Dobrým pomocníkem může být přímočará pila.

Větrací pásy a síťovina

Jsou nejčastěji používány při stavbě skleněného terárka. Vyrábějí se s různými velikostmi ok.

Větrací pásy se přilepí mezi dvě skleněné tabule a vyplní tak mezeru mezi nimi.

Tip: Pokud jako krmení používáte drobný hmyz a nechcete aby vám z terária utíkal, kupte větrací mřížku s vestavěnou síťovinou proti hmyzu.

Poznámka: Všechny tipy větrání a nářadí o kterých se v tomto článku píše lze zakoupit v hobby marketech jako OBI a Hornbach .

5/5 - (6 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka