Má stránka

Nečekaná zvířata v české přírodě

Štír v čr
Co se v článku dozvíte? 🔍

Toto je seznam zdánlivě exotických zvířat, o kterých by jste si nikdy nemysleli, že můžou žít ve volné přírodě u nás v České republice a přesto tu žijí.

Štír kýlnatý

Štír kýlnatý v čr

Štír kýlnatý je nejmenším druhem štíra na světě, dorůstající délky čtyř centimetrů. Jeho jed není pro člověka nebezpečný. Čekali by jste ho spíše na poušti, ale štír kýlnatý žije v jižní evropě, a jeho výskyt je mapován i u nás. Ale je jich tu u nás už tak málo, že se považují za u nás vyhynulý druh, i když to nikdo nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Želva bahenní

Želva bahenní v čr

Je to vodní želva zbarvená do černa se žlutými skvrnkami. Samice se dorůstá velikosti až 25cm. Vyskytuje se téměř po celé evropě, tedy včetně česka. Želva bahenní je u nás označena jako kriticky ohrožený druh.

Kudlanka nábožná

Kudlanka nábožná


I když svým vzhledem působí velmi exoticky, můžete kudlanku potkat i u nás. Nejčastěji pak na jihu Moravy. Jsou hojně rozšířené po suchých stepích celé jižní evropy. Wikipedie tvrdí, že byli u nás pozorovány i v Krkonoších ve výšce 650 m. n. m.

Exmoorský pony

Exmoorský pony ve sněhu v čr

Koně jsou sice mimo náš obor, ale nesmí v tomto článku chybět. Potkat v česku divoké koně ve volné přírodě můžeme znovu po několika staletích, protože zde byli vyhubeni. Ale v roce 2015 byli opět vysazeni tady v České republice.

Poznámka: Víte o zvířeti, které by v tomto článku nemělo chybět? Napište nám na Facebooku a my ho sem doplníme.

Tip: Koukněte se na více zajímavých článků z oboru teraristiky v kategorii  Zajímavosti.

5/5 - (1 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka