Inspirace stavba terária

Kde a jak hledat inspiraci pro stavbu terária

Rozhodli jste se pro svého mazlíčka vyrobit terárium a chcete se inspirovat na internetu? Přinášíme několik užitečných rad, kde a jak inspiraci hledat.

Venku v přírodě

Jestli hledáte inspiraci pro stavbu terária, které má imitovat kousek přírody u vás doma tak je dobré do přírody vyrazit. Chcete-li terárium z lesního prostředí tak běžte do lesa a mějte oči otevřené. Koukejte se pod nohy a všímejte se věcí kolem sebe.

V lese je plno mechu, spadaného listí a jehličí. popadané stromy a větve porostlé lišejníkem. Také si všimněte že když jste v lese tak jste ve stínu. Proto je tam přítmí a vlhko. Zjistěte jaké rostliny rostou v tomto lesním prostředí.

Na Googlu

Pokud jste na hlavní stránce google vyhledávače, napište do něho pro jaké zvíře chcete terárium stavět. V našem příkladu se chceme inspirovat při stavbě terária pro agamu a tak do vyhledávače napíšeme “terárium pro agamu” a dáme vyhledat. A protože my chceme vidět pouze fotky, přepneme pod vyhledávací lištou na “Obrázky” jako je vyznačeno na obrázku pod textem.

inspirace pro stavbu terária pro agamu


Tip: Aby jste našli ještě více inspirace, zadávejte klíčová slova v angličtině, protože na internetu je více fotek od anglicky mluvících teraristů než těch českých. V našem příkladu by jsme do googlu zadávali “terrarium (tank) for bearded dragon”. Tady se vám může hodit náš primitivní česko-anglický slovník pro teraristy.

Na Instagramu

Pro hledání inspirace na instagramu doporučujeme použít tag #mojeterarko, kde naši čtenáři přidávají fotky vlastních terárií, aby mohli inspirovat ostatní teraristy.

Tip: Koukněte se na více zajímavých článků z oboru teraristiky v kategorii  Zajímavosti.

Zajímavosti

aaaaa

Ze zákulisí hmyzí farmy

bearded-dragon-3273791_1920

Anglické názvy terarijních zvířat

gecko-2299365_1920 (1)

Teraristé na sociálních sítích

chameleon oko

Oči chameleona