Má stránka

Lepidla pro výrobu terária a 3D pozadí

Lepidla pro výrobu terária a 3D pozadí
Co se v článku dozvíte? 🔍

Lepidla používaná na terárium, nebo 3D pozadí. Myslele na zdraví svého miláčka a postavte mu bezpečné a netoxické terárko.

Při stavbě terária, nebo 3D pozadí jsou lepidla velké téma, protože žádný terarista nechce svému mazlíčkovi uškodit použitím nevhodného lepidla. Proto jsem sepsal tento přehled lepidel, vhodných k použití při stavbě vlastního terárka.

Poznámka: Při použití lepidel, barev, nebo laků, doporučujeme používat materiály, které mají atest pro styk s potravinami.

Lepidlo na slepení terária

Silikon

Kupujte silikon akvarijní, který je netoxický i ve vlhkém prostředí. Je vhodný na slepování skleněného i dřevěného terárka. Dá se všestranně využít při tvorbě 3D pozadí.

Lepidla na 3D pozadí

Lepidlo na polystyren

Můžete ho koupit v tubě pro aplikovací pistole jako se dělá silikon, nebo ve větším množství v kýblu. Neobsahuje toxická rozpouštědla, je nehořlavý a po vytvrzení je přetíratelné.

Nanáší se na polystyrenové pozadí, kde vytvoří tvrdou vrstvu, díky které se celé polystyrenové pozadí zpevní (pokud nemáte elastické lepidlo na polystyren). Po zaschnutí lepidla se dá ještě opracovat a vytvořit dokonalou imitaci skály. Do lepidla lze namačkat substrát. Lepidlo na polystyren je vhodné i do terárií s vysokou vlhkostí.

Lepidlo na obklady

Lepidlo na obklady je víceméně jen alternativou k lepidlu na polystyren. Také neobsahuje toxická rozpouštědla a je nehořlavý.

Tavné lepidlo

Lepidlo aplikované pomocí tavné pistole. Je velmi pevné a netoxické. Může být i ve vlhkém teráriu.

5/5 - (1 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka