Má stránka

Rostliny pro pouštní terárium

sukulenty jako rostliny do terária
Co se v článku dozvíte? 🔍

Článek o rostlinách, které se hodí do pouštího terária. Pěstujte v teráriu rostliny které dodají na důvěryhodnosti tipického prostředí, aby terárko vypadalo skvěle a váš mazlíček se cítil jako doma.

V pouštním teráriu, kde je sucho a teplo, pěstujeme sukulenty. Jsou to rostliny, které v sobě uchovávají vodu a mohou tak přečkat dlouhá období sucha v pouštích a polopouštích. Tyto rostliny jsou velmi nenáročné, ale spousta z nich uhyne kvůli nadměrnému zalévání.

Než začnete rostliny nakupovat, dobře si rozmyslete zda to má vůbec smysl. Pokud máte býložravého mazlíčka, jen by jste mu kupovali předražené krmení. Také pokud je váš mazlíček příliš velký, mohl by svou vahou všechny rostliny poničit.

Péče o sukulenty

Sukulenty potřebují hlavně světlo a teplo. Pokud se ale na listech tvoří tmavé skvrny, je teplota příliž velká a listy se pálí. Zaléváme jednou za 3 dny, ale nesmí se to přehánět. Pokud rostlinu týden nezalejete, nic se nestane.

Jako substrát pro sukulenty se hodí zemina smíchaná s pískem. Substrát nesmí být mokrý, aby rostliny nezačali uhnívat. Proto dopručujeme ještě vytvořit drenáž. K tomu nám poslouží hrubý štěrk nebo keramzit nasypaný pod substrát. Drenáž oddělí substrát od přebytečné vody a tak nebude sedět přímo ve vodě.

Nedoporučujeme chemické hnojení, které může kontaminovat substrát v teráriu. Občas se stane že se substrát dostane i s potravou do zažívacího ústrojí vašeho mazlíčka a může ho otrávit.

Seznam sukulentů

Sukulantů je mnoho druhů. Kazdý vypadá trochu jinak a můžou mít i jiné nároky na pěstování.

Haworcie (haworthia)

Tlustice (Crassula)

Tchýnin jazyk (Sansevieria)

Dužnatka (Echeveria)

Rozchodník (Sedum)

Poznámka: V suchých tropických oblastech rostou v období dešťů i jiné rostliny než sekulenty. Ty ovšev v období sucha ushnou. Trs suché trávy v pouštním teráriu dodá na věrohodnosti.

5/5 - (1 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka