Má stránka

Vyhřívání a topení do terária

Co se v článku dozvíte? 🔍

Přehled topných elementů, které se v teraristice využívají pro vyhřívání teráriá. Vyberte ideální topení pro vaše terárium.

Teplotu topného elementu určuje jeho výkon uváděný ve wattech (W). Čím více wattů má, tím tepleji bude hřát. Od výkonu a velikosti topného elementu se odvíjí i jeho cena. Pro zachování více teplotních zón v teráriu vytápějte maximálně 2/3 terária.

Tip: Udržujte v teráriu stálou teplotu pomocí termostatu. Pro teplotní rozdíly mezi dnem a nocí použijte spínací hodiny.

Žárovka

Tento způsob vyhřívání je asi nejpoužívanější. Neutratíte ani tolik peněz, pokud nekupujete speciální teraristickou žárovku.

Na druhou stranu spousta druhů ještěrek potřebuje pro dobré trávení vyhřívání zespodu. Pokud žárovka není schopna substrát vyhřát na teplotu požadovanou chovaným zvířetem, musíte výhřev podpořit i jinými topnými tělesy, jako je topný kabel, kámen, nebo fólie.

Topný kabel

Na rozdíl od topné fólie, která je vhodná pro jedno, nebo dvě terária, kabel je dlouhý a můžete s ním podporovat výhřev u mnohem více terárií. Kabel vám pomůže v terárium vytvořit více teplotních zón.

Topný kámen

Slouží jako imitace na slunci rozpáleného kamene, kde se plazi rádi vyhřívají. Vyhřívání na topném kameni podporuje trávení a vitalitu. Jde o lokální výhřev, který neslouží k vyhřívání terária, ale jako podpora zdraví plazů.

Topná fólie

Na fólii je super, že může být umístěna z venku a vy tak nemáte v teráriu další kabel. K tomu ale potřebujete terárium ze skla a jen malou vrstvu substrátu. Fólii můžete umístit přímo pod terárko, nebo ji přilepit na jeho stěnu.

Topení do objímky

Je to typ topení, který se zašroubuje do objímky jako žárovka, ovšem nevydává světlo, ale pouze teplo.

5/5 - (1 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka