rat-snake-basking-1-compressor

Užovka červená a její terárium

Návod jak vyrobit a vybavit terárium pro Užovku červenou. Dopřejte svému mazlíčkovi co potřebuje, aby byl spokojený a cítil se jako doma.

O užovce

Užovka červená je nejrozšířenějším hadem mezi chovateli u nás v republice. Volně se vyskytuje v Mexiku a severní Americe. Žije až 15 let a může dorůstat délky i dvou metrů. Vyhledává suché oblasti a živí se drobnými hlodavci, žábami, nebo ptáky.

Terárium

Protože užovka nepotřebuje příliš vlhké prostředí, můžete si vyrobit terárko ze dřeva i ze skla. Terárko bude orientované horizontálně, tedy na široko. I když je užovka dobrý lezec, nenuťte jí lézt ve výškách. Minimální rozměry terárka jsou 120×60×50cm. Dejte si pozor na sebemenší škvíry, kterými by mohl had utéct. Protáhne se totiž všude.

Jako substrát můžete použít smíchaný písek s rašelinou, nebo jiný z doporučovaných podkladů, jako například dřevěné čipsy, nebo lignocel. Substrát by měl zůstat kyprý, aby se do něj mohla užovka snadno zavrtat.

3D pozadí se pro užovku báječně hodí, protože jako každý had dokáže vděčně využít každého záhybu v 3D stěně při svém putování terárkem. Pozadí může být imitace skály, stromu, nebo jejich mix.

V terárku nesmí chybět miska s vodou a skrýš pro užovku. Jako skrýš použijte kameny a větve. V terárku musí být teplota 24°C a tak ho musíme vyhřívat, nejlépe pomocí žárovky.

Zajímavosti

aaaaa

Ze zákulisí hmyzí farmy

bearded-dragon-3273791_1920

Anglické názvy terarijních zvířat

gecko-2299365_1920 (1)

Teraristé na sociálních sítích

chameleon oko

Oči chameleona