Má stránka

Imitace skály pro pouštní terárium

Výroba imitace skály jako pozadí pro agamu
Co se v článku dozvíte? 🔍

Návod jak vyrobit 3D pozadí pro vaše pouštní terárium. Vyrobte si z polystyrenu, nebo montážní pěny imitaci skály, aby se váš mazlíček cítil jako doma.

Inspirace pro začátek

První vrstva: základní materiál

Pro pouštní terárium, kde imitujeme skálu, se nejvíce používá polystyren, montážní pěna, nebo jejich kombinace. Jelikož na tento základ přijde ještě několik vrstev, nemusíte ho tvarovat úplně do detailu. Další vrstvy potom zakryjí malé dírky a štěrbiny, které jsme vytvořili pro důvěryhodnější vzhled skály.

Polystyren

Blok polystyrenu přilepte na zadní zadní stěnu terária pomocí lepidla na polystyren. Měl by být silný podle toho, jak moc bude vystupovat do prostoru terária. Stavba pozadí z polystyrenu tkví v tom, že do něho hloubíme díry. K polystyrénovému bloku v terárku můžeme přilepit menší kus polystyrenu a udělat výstupek, který bude do prostoru terária zasahovat více. Též můžete slepovat úzké kousky polystyrenu. Vznikne tak efekt vrstev.

Montážní pěna

Montážní pěnu naneste na zadní stěnu terária. Bez problému přilne i ke sklu. Po vytvrdnutí montážní pěny jí můžete opracovat pomocí nože.

Druhá vrstva: lepidlo

Pokud už máte základ 3D pozadí připravený, můžete začít nanášet vrstvy lepidla. Použijte lepidlo na polystyren, nebo na dlaždice, které se dá po zaschnutí snadno opracovávat. Do vrstvy lepidla můžete třeba hřebíkem udělat rýhy, prohloubeniny a další.

Tip: Projděte si přehled lepidel vhodných k použití v teraristice.

Poslední vrstva: písek

Jako poslední přijde tenká vrstva lepidla do kterého namačkátete jemný písek. Doporučujeme terárium otočit tak, aby stěna kde máme pozadí bylo dole a vytvořilo dno. Jako pomocník se může hodit nějaký váleček z měkkého materiálu.

Tip: Písek, který použijete, by měl být ošetřený proti bakteriím a houbám. Pokud nemáte písek rovnou ze zverimexu, dejte ho na pár minut do trouby na 200°C.

5/5 - (3 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka