Má stránka

Sklípkani pro začátečníky

Co se v článku dozvíte? 🔍

5 sklípkanů vhodných pro začátečníky. V seznamu najdete pavouky, kteří se díky své mírné povaze a nenáročnosti chovu zapsali do našeho přehledu sklípkanů pro začátečníky.

Než si pavouka pořídíte, měli by jste brát na vědomí to, že každý sklípkan je jedovatý. Ale každý druh má jed různě namíchaný s různým efektem. Pavouci v tomto seznamu jsou toxicky nevýznamní a při jejich kousnutí vám nic nehrozí. To ale neznamená, že to nebolí.

Grammostola rosea

Jeho český název je sklípkan růžový. Je to snad nejchovanější druh pozemního sklípkana. Pochází z Jižní Ameriky. Se svým hnědým zbarvením působí nenápadně, ale jeho hlavohruď je zbarvená do růžova. Samice dorůstají 8 cm v těle a dožívají se až 20ti let.

Psalmopoeus irminia

Jeho český název je sklípkan ohnivý. Jde o stromového sklípkana původem z Venezuely. Je chován pro svoje krásné černo-oranžové zbarvení. Oproti zemním sklípkanům rychleji roste. Samice se dorůstají 6ti cm v těle.

Brachypelma boehmei

Nosí české jméno sklípkan Böhmeův. Je to krásně zbarvený pavouk původem z Mexika. Jako ostatní brachypelmy je označován jako dobrý stavitel a rád si v substrátu staví nory. Dorůstá 7 cm v těle.

Avicularia versicolor

Stromový pavouk z pralesů Jižní Ameriky chovaný pro jeho vzhled plný barev. Pavouk z kokonu vyleze safírově modrý a během dospívání změní barvu, jako je na obrázku. Má až 6 cm v těle.

Brachypelma smithi

Je to další sklípkan z rodu brachypelma, původem z Mexika, s pěkným oranžovo-černým zbarvením. Dorůstá se až 8 cm v těle.

Tip: Už víte jak vybavit terárium pro pavouka?

5/5 - (8 hodnocení)
Sdílejte článek:

Mohlo by vás zajímat

Má stránka